Biofeedback EEG

psychology
Psychologia sportu
process
Psychologia biznesu
Biofeedback EEG czyli biologiczne sprzężenie zwrotne to metoda stworzona przez naukowców na potrzeby ośrodka lotów kosmicznych NASA. Początkowo wykorzystywano ją do szkolenia astronautów, którzy w dużym stresie musieli wykonywać trudne i złożone czynności. Od prawie 60 lat jest także wykorzystywana przez jednostki wojskowe i ośrodki szkolenia pilotów oraz sportowców, polityków, ludzi biznesu.

Terapia ma na celu poprawę efektywności mózgu i uzyskania kontroli nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w naszym organizmie, zwykle niedostępnymi dla naszej świadomości. Treningi polegają na uczeniu się samokontroli mózgu poprzez videozabawy. Dodatkowo terapeuta przekazuje pacjentowi sygnały zwrotne na temat aktualnego stanu fizjologicznego jego organizmu, dzięki czemu może on nauczyć się świadomie modyfikować funkcje (np. fale mózgowe, napięcie mięśni, kontrolować emocje), które normalnie nie są kontrolowane świadomie.

Dlatego można powiedzieć, że w skrócie Biofeedback to trening mózgu, dzięki któremu możemy efektywniej go używać. Celem terapii jest wytrenowanie fal mózgowych w taki sposób, by nasza głowa kontrolowała stres, emocje oraz potrafiła wykorzystywać jak najlepiej potrafi koncentrację, pamięć, uwagę oraz inne pozytywne funkcje naszego mózgu.
Biofeedback pomaga w:

Umów się na konsultację, indywidualne podejście pozwoli nam na stworzenie idealnej oferty dla Ciebie.